Organizatorzy

fejak

Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego wraz z siostrzaną Jan Karski Educational Foundation w USA przybliża opinii publicznej postać Jana Karskiego i jego dziedzictwo: obywatelską odpowiedzialność, tolerancję i odwagę cywilną. Celem fundacji jest ukazanie współczesnego wymiaru spuścizny Jana Karskiego: najwyższych standardów służby publicznej, ochrony praw człowieka, szczególnie ochrony ludności cywilnej w konfliktach zbrojnych, jak i budowania relacji społecznych opartych na tolerancji i otwartości. Fundacja jest jednym z inicjatorów i głównych organizatorów obchodów Roku Jana Karskiego uchwalonego przez Sejm RP w 2014 roku. Wydarzenia organizowane przez Fundację objęte są honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W październiku 2014 Fundacja zainauguruje program stypendialny Jana Karskiego oferujący studia w Stanach Zjednoczonych.
www.jankarski.net/pl

 


 

Jan Karski Educational Foundation powstała w 2012 roku w USA jako kontynuatorka Jan Karski Centennial Campaign prowadzonej przez grono osobistości amerykańskich i polskich, z inicjatywy których Prezydent Barack Obama w maju 2012 roku odznaczył pośmiertnie Jana Karskiego Prezydenckim Medalem Wolności, najwyższym odznaczeniem cywilnym USA.
www.jankarski.net/en


logo 6 new

Muzeum Historii Polski powstało w 2006 r. Popularyzuje historię Polski, pełni rolę edukacyjną, wykorzystując najnowocześniejsze metody komunikacji społecznej, organizując gry i konkursy. Od 2010 r. Muzeum prowadzi program „Jan Karski. Niedokończona misja”, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Muzeum zrealizowało wiele udanych przedsięwzięć, w tym wystawy „Dwudziestolecie. Oblicza nowoczesności” nt. II RP, „Pod wspólnym niebem. Rzeczpospolita wielu narodów, wyznań, kultur (XVI-XVIII w.)”, za którą otrzymała w 2013 r. nagrodę Sybilla za najlepszą wystawę w Polsce i „1863. Gra o niepodległość”. W 2012 roku Muzeum przystąpiło do międzynarodowego projektu Google Cultural Institute. Siedziba Muzeum Historii Polski ma powstać w Warszawie w pobliżu Zamku Ujazdowskiego, nad Trasą Łazienkowską.
www.muzhp.pl